تبلیغات
صراط - دیدار دست اندركاران حج با رهبر انقلاب
صراط
کوری چشم دشمنان درود بر اصل ولایت فقیه
http://www.leader.ir/media/album/original/25737_217.jpgحضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز (دوشنبه) در دیدار مسئولان و دست‌اندركاران حج امسال، حج را فرصت بزرگ و لطف و نعمت خداوندی برشمردند و خاطرنشان كردند: شكر كامل این نعمت بزرگ الهی در قدرشناسی و استفاده‌ی حداكثری از این فرصت بی‌نظیر است كه امسال به عنوان نمونه در برگزاری مطلوب و با شكوه دعای كمیل و دعای عرفه تجلی پیدا كرد.
رهبر انقلاب اسلامی، ظرفیتهای حج را بالاتر و وسیع‌تر از این دانستند و افزودند: یكی از فرصتهای عظیم حج، امكان گسترش تفكر اسلامی بر مبنای «وحدت دیانت و سیاست» و «حضور دین در عرصه‌های مختلف زندگی» است كه جا دارد معارف ناب اسلامی به صورت صحیح و متقن در اختیار تشنگان این حقایق قرار گیرد.

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به نقش و اهمیت رفتار زائران ایرانی در معرفی حقایق موجود در ایران اسلامی خاطرنشان كردند: یك زائر ایرانی باید مظهر انسانی متدین مؤدب، مرفه، با انضباط، مهربان با دیگران و معتقد به برادری اسلامی باشد و این تبلیغ عملی از هر سخن و بیانی مؤثرتر است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین افزودند: برنامه‌ریزی در حج باید به گونه‌ای باشد كه یك حاجی از فرصت حضور خود در سرزمین وحی، بیشترین بهره‌برداری معنوی را از قرآن و ادعیه و معارف آن داشته باشد.
در ابتدای این دیدار و پیش از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی‌عسگر نماینده‌ی ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی در گزارشی با اشاره به اهتمام مسئولان و متولیان برگزاری حج امسال به پیگیری تدابیر رهبر معظم انقلاب در ارتقاء رویكردهای فرهنگی-معنوی حج، به مجموعه اقدامات بعثه مقام معظم رهبری در این زمینه اشاره كرد.
همچنین آقای لیالی رئیس سازمان حج و زیارت نیز با ارائه گزارشی در مورد عملكرد بخش اجرایی حج امسال، مطالبی در مورد وضعیت عملیات انتقال و بازگشت حجاج، صرفه‌جویی‌های صورت گرفته و ارزیابی عملكرد مدیریت كاروانهای حج ارائه كرد.برچسب ها: امام خامنه ای، کارکنان حج، بیانات امام خامنه ای در دیدار با کارکنان حج،
نوشته شده در تاریخ جمعه 2 دی 1390 توسط محمد حسین حبیب زاده

قالب وبلاگ